توسعه معادن نقشه عبور از تحریم‌ها
توسعه معادن نقشه عبور از تحریم‌ها

معادن پیشران اقتصاد کشور باشند این نماینده مجلس با اشاره به احکام قانون برنامه ششم توسعه کل کشور، تاکید کرد: در این برنامه توسعه‌ای تاکید شده که معادن باید پیشران اقتصاد کشور باشند. خوشبختانه به مرور زمان به اهمیت معادن در کشور پی برده شده است و انگیزه‌ها برای افزایش سرمایه‌گذاری در این صنعت افزایش […]

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با کانی مگ بر این باور است که با توجه به بخش معدن و سرمایه‌گذاری در معادن می‌توان از دوران سخت تحریم‌ها عبور کرد.
شهباز حسن پور، نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون اشتغال و کارآفرینی  با اشاره به اهمیت جایگزینی معادن با درآمد نفتی، گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته تاکید داشتند که معادن باید جایگزین نفت شود؛ اما در این سال‌ها توجهی به این نکته و تذکر نشد و هیچ اولویتی در کشور برای این صنعت در نظر گرفته نشد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه توسعه منابع طبیعی و معادن از جمله مباحث مورد غفلت مدیران است، بیان کرد: این در حالی است که معادن یکی از ظرفیت‌های بالقوه و پتانسیل‌های اصلی کشور هستند که می‌توان با تکیه بر آن از دوران سخت تحریم عبور کرد.

معادن پیشران اقتصاد کشور باشند

این نماینده مجلس با اشاره به احکام قانون برنامه ششم توسعه کل کشور، تاکید کرد: در این برنامه توسعه‌ای تاکید شده که معادن باید پیشران اقتصاد کشور باشند. خوشبختانه به مرور زمان به اهمیت معادن در کشور پی برده شده است و انگیزه‌ها برای افزایش سرمایه‌گذاری در این صنعت افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

حسن پور بیگلری به برخی اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای افزایش سرمایه‌گذاری در بخش معدن اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته بالغ بر ۶ هزار و ۵۰۰ معدن برای سرمایه‌گذاری آزاد شد. در همین راستا کارآفرینان بخش خصوصی دعوت به همکاری شدند تا در این حوزه شروع به فعالیت کنند و از این طریق کسب سود داشته باشند.

ارایه محصول‌ معدنی در بورس کالا فصل تازه‌ای برای توسعه معادن

وی با اشاره به گام مهم دیگری که در عرضه محصولات معدنی برداشته شده است، گفت: ورود محصولات معدنی به بورس از جمله اقدامات ارزشمند در راستای اهمیت دادن به معادن است؛ زیرا پس از سال‌ها سود واقعی حاصل از تولید مواد معدنی به تولیدکنندگان می‌رسد و این اتفاق می‌تواند فصل جدیدی برای توسعه معادن کشور باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بورس امنیت سرمایه‌گذاری را افزایش می دهد، عنوان کرد: ورود محصولات معدنی به بورس اطمینان و افزایش سرمایه‌گذاری در بخش معادن، صنایع معدنی و فولادی کشور را با امنیت بالا همراه می‌سازد و از این رو همه باید از بهبود شرایط شرکت‌های معدنی استقبال کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، معادن را یکی از عوامل اصلی توسعه اقتصادی کشور دانست و گفت: سرمایه‌گذاری در این حوزه دارای مزیت‌های ارزشمندی برای سرمایه‌گذاران است که با توجه به روند واقعی‌سازی قیمت کالاهای بخش معدن، سرمایه‌ها می‌تواند با اطمینان وارد این حوزه شود.