رویدادی برای رفع چالش‌های صنعت معدن با حضور دانش‌بنیان‌ها
رویدادی برای رفع چالش‌های صنعت معدن با حضور دانش‌بنیان‌ها

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا، رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع معدنی، ۱۹ مهر ماه جاری از سوی مرکز موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود تا استفاده از الگوی نوآوری باز برقراری ارتباط میان صاحبان ایده، نخبگان، فناوران، شرکت های دانش بنیان و سازمان های […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا، رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع معدنی، ۱۹ مهر ماه جاری از سوی مرکز موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود تا استفاده از الگوی نوآوری باز برقراری ارتباط میان صاحبان ایده، نخبگان، فناوران، شرکت های دانش بنیان و سازمان های صنعتی سرعت گیرد.

مدیریت آب و انرژی در بخش معدن و صنایع معدنی، فناوری‌های نوین در معدن، تحول دیجیتال و هوشمندسازی صنایع معدنی، ساخت و تعمیر قطعات و ماشین آلات معدنی، روش‌های نوین اکتشافات عمیق، حفاری و اکتشاف، استخراج و فرآوری عناصر نادر و خاص محورهای این رویداد است.

این رویداد بستری برای پاسخگویی به چالش‌های فناورانه در حوزه معدن و صنایع معدنی فراهم می‌کند تا از تخصص نخبگان، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی در این زمینه استفاده شود.

همچنین حمایت از کسب و کارهای نوپا و شرکت های دانش بنیان و فناور فعال در این حوزه نیز از رویکردهای این حوزه است. به هم رسانی عرضه و تقاضای فناوری در صنایع معدنی نیز از دیگر اقداماتی است که با برگزاری این رویداد رخ می دهد.

برگزاری این رویداد می تواند برای صنایع مختلف همچون تولید کننده های محصولات و فرآورده های معدنی، تولید کننده محصولات و فرآورده های شیمیایی، تولیدکنندگان فرآورده های پلیمری و ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته کاربردی باشد.

به نقل از معاونت علمی، این رویداد در ادامه سلسله رویدادهای ارتقای تاب آوری و رقابت پذیری زنجیره های ارزش برگزار می شود.