درخواست کمیسیون صنایع از وزارت دفاع برای تامین خودروهای بخش معدن
درخواست کمیسیون صنایع از وزارت دفاع برای تامین خودروهای بخش معدن

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، سیدجواد حسینی کیا در تشریح جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن با حضور سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و معانان وی به خبرنگاران گفت: در جلسه امروز کمیسیون گزارشی از توانمندهای وزارت دفاع در حوزه موشکی، نظامی، دفاعی و … ارائه شد.   […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، سیدجواد حسینی کیا در تشریح جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن با حضور سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و معانان وی به خبرنگاران گفت: در جلسه امروز کمیسیون گزارشی از توانمندهای وزارت دفاع در حوزه موشکی، نظامی، دفاعی و … ارائه شد.  

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی توانمندی‌های وزارت دفاع در حوزه‌ اقتصادی  اظهار کرد: در این جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار ورود وزارت دفاع به حوزه‌های بر زمین مانده شد.

حسینی‌کیا عنوان کرد: از آنجا که وزارت دفاع توانمندی‌های بالایی دارد، بر ضرورت ورود این وزارتخانه به تولید خودروهای مورد نیاز حوزه معدن تاکید شد زیرا در برخی موارد برای بهره‌برداری از معادن، به بیش از ۵۰۰ متر حفاری و تجهیزات ویژه نیاز است.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع می‌تواند گام بلندی در حوزه سرمایه‌گذاری در مناطق محروم بردارد، ادامه داد: هرچند تمایلی به خودروساز شدن وزارت دفاع نداریم اما از آنجا که این وزارتخانه تجربه تولید خودروهای نظامی دارد، می‌تواند در خودروسازی کشور تحولی ایجاد کند و در تامین نیازهایی که خودروسازان و قطعه‌سازان توان تولید آنها را ندارند، همکاری‌های لازم را انجام دهد.