تولید بالغ بر ٣٠٠ هزار تن آلومینیوم با حفظ رشد ٢٣ درصدی
تولید بالغ بر ٣٠٠ هزار تن آلومینیوم با حفظ رشد ٢٣ درصدی

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا، طبق آمار سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه ۳۰۵ هزار و ۱۰۱ تن شمش  آلومینیوم توسط تولیدکنندگان بزرگ تولید شده که نسبت به ۲۴۷ هزار و ۳۳۵ هزار تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۳ درصدی […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا، طبق آمار سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه ۳۰۵ هزار و ۱۰۱ تن شمش  آلومینیوم توسط تولیدکنندگان بزرگ تولید شده که نسبت به ۲۴۷ هزار و ۳۳۵ هزار تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۳ درصدی داشته است.

طبق آمار در مجموع نیمه نخست امسال نیز میزان تولید شمش آلومینیوم نسبت به نیمه نخست سال گذشته ۲۳ درصد افزایش تولید ‌داشت. 

در هفت ماهه سال جاری از این میزان تولید شمش آلومینیوم به ترتیب ایرالکو ۱۰۵ هزار و ۶٠٠٠ تن، سالکو ۹۲ هزار و ۶۸۵ تن، المهدی ۸۵ هزار و ۵۹۵ تن و آلومینای ایران ۲۱ هزار و ۸۱۵ تن تولید داشته‌اند. 

 همچنین این شرکت‌ها در مجموع هفت ماهه امسال با  افزایش ۱۹ درصدی تولید، ۵۵۴ هزار و ۵۱ تن بوکسیت (ماده اولیه تولید پودر آلومینا) تولید کرده‌اند. در هفت ماهه سال گذشته ۴۶۵ هزار و ۵۸۱ تن از این ماده معدنی تولید شده بود.  

در مقابل اما تولید پودر آلومینا در تنها شرکت تولیدکننده این محصول که ماده اولیه تولید آلومینیوم به شمار می‌رود، با کاهش دو درصدی در مقایسه با سال گذشته که معادل ۱۳۹ هزار و ۳۰۷ تن ثبت شده بود، مواجه شد و به ۱۳۶ هزار و ۶۴۰ تن رسید.