تولید بیش از ۲۰ میلیون تن فولاد و محصولات فولادی تا پایان مهرماه
تولید بیش از ۲۰ میلیون تن فولاد و محصولات فولادی تا پایان مهرماه

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، بررسی عملکرد شرکت‌های فولاد مبارکه، ذوب آهن، فولاد خوزستان، میدکو، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد کاوه جنوب، فولاد خراسان، چادرملو، آهن و فولاد ارفع، فولاد بناب و جهان فولاد سیرجان حاکی است در هفت ماهه امسال ۱۲ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۵۳ تن شمش فولاد […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، بررسی عملکرد شرکت‌های فولاد مبارکه، ذوب آهن، فولاد خوزستان، میدکو، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد کاوه جنوب، فولاد خراسان، چادرملو، آهن و فولاد ارفع، فولاد بناب و جهان فولاد سیرجان حاکی است در هفت ماهه امسال ۱۲ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۵۳ تن شمش فولاد در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال  ۹۹ نشان‌دهنده افت هشت درصدی است.

با این حال شرکت‌های یاد شده در مهرماه روند رو به رشدی را در تولید شمش ثبت کردند، به‌طوری که با ثبت رشد ۱۲ درصدی، ۲ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۶۳۲ تن شمش فولاد تولید کردند.

بیشترین تولید شمش در هفت‌ ماهه امسال به ترتیب مربوط به فولاد خوزستان با یک میلیون و ۷۴۵ هزار و ۷۵ تن و ذوب آهن با یک میلیون و ۳۲۷ هزار و ۵۳ تن بوده است.

کاهش ۷ درصدی تولید محصولات فولادی

ررسی عملکرد شرکت‌های فولاد مبارکه، ذوب آهن، فولاد آذربایجان، فولاد خراسان، فولاد آلیاژی ایران، جهان فولاد سیرجان، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد اکسین، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری، فولاد بناب و فولاد کویر تا پایان مهرماه، حاکی از تولید هشت میلیون و هشت‌هزار و ۵۲۹ تن انواع محصولات فولادی است.

این میزان تولید در هم‌سنجی با پارسال افت هفت درصدی نشان می‌دهد.

با این حال شرکت‌های مذکور در مهرماه موفق به تولید یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۸۷ تن محصول فولادی شدند که نشان‌دهنده رشد چهار درصدی در مقایسه با مهر ۹۹ است.

ورق سرد و گرم، تیرآهن، میلگرد، میلگرد آلیاژی، شمش کالایی، کلاف، ریل، چهارگوش، تسمه و کلاف آلیاژی، ورق عریض و ورق گالوانیزه، محصولات فولای تولیدی فولادسازان را تشکیل می‌دهد.

به گزارش ایرنا،  شرکت‌های بزرگ فولادی کشور از ابتدای امسال تا پایان مهرماه بیش از ۴.۲ میلیون تن فولاد و انواع محصولات فولادی به کشورهای مختلف صادر کردند. آماری که در هم‌سنجی با پارسال رشد ۲۵ درصدی نشان می‌دهد.