بررسی مشکلات معدن پتاس خور در کمیسیون معادن مجلس
بررسی مشکلات معدن پتاس خور در کمیسیون معادن مجلس

به گزارش کانی مگ، به نقل از مهر، معصومه پاشایی بهرام، با اشاره به ظرفیت‌های معدنی شهرستان خور و بیابانک اظهار داشت: معدن پتاس شهرستان خور یکی از معادن مطلوب برای اقتصاد کشور است. وی افزود: سالیان درازی است که پتاس موجود در کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزی، وارداتی است و این معدن می‌تواند کمک بسیار قابل توجهی را در بی‌نیازی از سایر […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از مهر، معصومه پاشایی بهرام، با اشاره به ظرفیت‌های معدنی شهرستان خور و بیابانک اظهار داشت: معدن پتاس شهرستان خور یکی از معادن مطلوب برای اقتصاد کشور است.

وی افزود: سالیان درازی است که پتاس موجود در کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزی، وارداتی است و این معدن می‌تواند کمک بسیار قابل توجهی را در بی‌نیازی از سایر کشورها کند که برای مشکلات کشاورزی راهگشا خواهد بود.

بی‌توجهی به ظرفیت معدن پتاس خور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به سایر ظرفیت‌های این معدن، تصریح کرد: متأسفانه آنطور که باید و شاید به این معدن و پتانسیل‌های اقتصادی آن توجه نشده است که سرمایه‌گذاران بومی و غیر بومی با این ظرفیت آشنا شوند.

وی با بیان اینکه این معدن قابلیت احیای خودکار را دارد، گفت: این ویژگی معدن آن را از سایر معدن‌ها ممتاز کرده و عمر طولانی دارد و به همین جهت موارد مورد بهره‌بردای آن نیز استراتژیک و کلیدی است.

پیگیری زیرساخت بهره‌برداری محصولات معدن در کمیسیون

پاشایی با اشاره به تأثیر بازدید فراکسیون زنان از ظرفیت‌های این منطقه خاطر نشان کرد: این معادن تنها ذخیره و ظرفیتی برای این منطقه به شمار نمی‌آید بلکه توجه به این معادن برای کل کشور ثمربخش است که فراهم کردن این سفر و بازدید میدانی نمایندگان تأثیر بسیاری در پیگیری مشکلات آن در سطح ملی دارد.

وی ادامه داد: در کمسیون صنایع و معادن مجلس توجه به این معدن و حتی ایجاد زیرساخت‌های لازم برای محصولات آن پیگیری می‌شود و باید طرحی را برای اصلاح زیرساخت‌ها به شهرداری و بهیاری‌ها ارسال کنیم.