خام فروشی حراج ثروت ملی است
خام فروشی حراج ثروت ملی است

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا، محمد مجاز، سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده که نشان از تحول بزرگی در بخش معدنی جنوب کرمان است.   وی این میزان […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا، محمد مجاز، سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده که نشان از تحول بزرگی در بخش معدنی جنوب کرمان است.  


وی این میزان سرمایه گذاری را در راستای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی منطقه جنوب کرمان دانست و اظهار کرد: خام فروشی، حراج ثروت ملی و آسیب به نسل‌های بعدی کشور برای استفاده از منابع طبیعی است.  


معاون سازمان صمت جنوب کرمان گفت: وقتی خام فروشی می کنیم در عمل سودی را که باید در داخل هزینه شود، مستقیم به خارج از کشور می بریم در صورتی که اگر توانمندی خود را افزایش و دست از خام فروشی برداریم زمینه درآمدزایی و رشد اقتصادی کشور را فراهم می کنیم.  


مجاز با بیان اینکه صادرات غیرنفتـی نیز نقـش تعیین کننده‌ای بر رشد اقتصادی کشور دارد، از حمایت از راه اندازی طرح های فرآوری مواد معدنی خبر داد.  


وی افزود:  ۱۰۰ فقره پروانه بهره برداری در حوزه معدنی جنوب کرمان صادر شده که در راستای جلوگیری از خام فروشی،  بیش از ۵۰ جواز تاسیس کارخانه های فرآوری مواد معدنی صادر شده که نشان از برنامه ریزی سازمان برای تمامی معادن استخراجی جنوب کرمان دارد.


وی همچنین در ادامه گفت: با راه اندازی این طرح های فرآوری  سرمایه گذاری بیش از  ۲ هزار میلیارد تومانی در آینده نزدیک را شاهد خواهیم بود که زمینه اشتغال برای چهار هزار نفر فراهم می شود.