آذربایجان‌شرقی ۸.۷ میلیارد تن ذخیره معدنی دارد
آذربایجان‌شرقی ۸.۷ میلیارد تن ذخیره معدنی دارد

به گزارش کانی مگ، به نقل از تسنیم،غلامعلی راستی در جلسه کمیته فنی شورای معادن استان با بیان اینکه ظرفیت‌ها و ذخیره معدنی استان همیشه مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده؛ اظهار داشت: با هماهنگی های بین بخشی و همراهی سازمان‌های مرتبط با موضوع معدنکاری، شاهد رشد اثرگذاری معدن بر اقتصاد استان خواهیم بود. وی ادامه داد […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از تسنیم،غلامعلی راستی در جلسه کمیته فنی شورای معادن استان با بیان اینکه ظرفیت‌ها و ذخیره معدنی استان همیشه مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده؛ اظهار داشت: با هماهنگی های بین بخشی و همراهی سازمان‌های مرتبط با موضوع معدنکاری، شاهد رشد اثرگذاری معدن بر اقتصاد استان خواهیم بود.

وی ادامه داد : آذربایجان شرقی با دارا بودن بیش از ۸٫۷ میلیارد تن ذخیر معدنی رتبه اول کشور را داراست که از این میزان ۵٫۲ میلیارد تن مربوط به ذخایر موجود در نفلین سینیت سراب است.

سرپرست سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به وجود بیش از ۷۳۰ معدن دارای پروانه بهره برداری در استان اظهار داشت: ظرفیت معادن شن و ماسه نیز قابل توجه است.

راستی با تاکید بر اینکه در تلاشیم مناسبات اداری و قانونی سازمانهای متولی بخش معدن در استان را همسو کنیم؛ گفت: همه مدیران استان از جمله محیط زیست و منابع طبیعی، همواره با نظر مساعد نسبت به توسعه معادن همراهی لازم را بعمل آورده اند.

مهرانگیز رحمانی معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان نیز به ارائه گزارشی از اقدامات مطالعاتی و میدانی صورت گرفته در خصوص چالشهای پیش روی معدنکاری استان پرداخت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: استفاده از ظرفیت‌های بخش معدن در راستای توسعه استان از جمله اولویت های مهم استانداری است.

محمد کلامی در جلسه کمیته فنی شورای معدن استان، افزود: سنگ‌اندازی در مسیر سرمایه‌گذاری خط قرمز استانداری است و باید تمام دستگاه ها براساس قانون از سرمایه گذار واقعی حمایت کنند.

وی اظهار کرد: باید در کنار توجه به موضوعات علمی، زیست محیطی و اقتصادی، تمامی دستگاه ها با همراهی و همکاری یکدیگر تلاش کنند.

کلامی گفت: در بحث معادن با توجه به استانداردها ، شیوه نامه ها و فرآیند تصمیم گیری تمامی دستگاه های ذیربط به توافق ضمنی برسند تا براساس آن تصمیم گیری ها و اقدامات مورد نیاز در این حوزه با هماهنگی کامل و در کمترین زمان ممکن انجام گیرد.