نخستین شهرک فرآوری عناصر معدنی کشور در نائین ایجاد می‌شود
نخستین شهرک فرآوری عناصر معدنی کشور در نائین ایجاد می‌شود

به گزارش کانی مگ، به نقل از مهر، الهام آزاد با اشاره به ظرفیت بالای ذخایر معدنی شهرستان نائین و خور و بیابانک اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در حوزه معادن مطرح می‌شود صادرات مواد معدنی به صورت خام است که برای جلوگیری از این امر راه‌اندازی شهرک فرآوری مواد معدنی در شهرستان برنامه‌ریزی شده است. […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از مهر، الهام آزاد با اشاره به ظرفیت بالای ذخایر معدنی شهرستان نائین و خور و بیابانک اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در حوزه معادن مطرح می‌شود صادرات مواد معدنی به صورت خام است که برای جلوگیری از این امر راه‌اندازی شهرک فرآوری مواد معدنی در شهرستان برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: با پیگیری از وزارت صمت و مکاتبات انجام شده خوشبختانه این امر تائید و با حضور مدیر شهرک‌های صنعتی اصفهان، اولین شهرک تخصصی فرآوری عناصر معدنی و یا شیمی پارک مواد معدنی در کل کشور مصوب شد و امیدواریم که در مدت سه ماه برنامه‌ها و فعالیت‌های آن آغاز شود.

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد چند نقطه برای احداث این شهرک جهت جانمایی داده شده که پس از نهایی شدن محل احداث و اخذ استعلام‌های چندگانه، عملیات اجرایی احداث آغاز خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: تأمین سرمایه راه‌اندازی این شهرک توسط شرکت شهرک‌ها است.