تاکید بر تسریع تولید کاتد مس در سونگون
تاکید بر تسریع تولید کاتد مس در سونگون

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، عابدین خرم، در بازدید از پروژه‌های توسعه مجتمع مس سونگون گفت: این مجتمع برای استان بسیار حائز اهمیت است و در این خصوص به سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های توسعه این مجتمع تاکید داریم. وی اظهار داشت: به منظور جلوگیری از خام‌فروشی و تحقق مطالبه مردم مبنی بر بهره‌مندی استان […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، عابدین خرم، در بازدید از پروژه‌های توسعه مجتمع مس سونگون گفت: این مجتمع برای استان بسیار حائز اهمیت است و در این خصوص به سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های توسعه این مجتمع تاکید داریم.
 
وی اظهار داشت: به منظور جلوگیری از خام‌فروشی و تحقق مطالبه مردم مبنی بر بهره‌مندی استان از ظرفیت این معدن، طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون ورزقان در بخش‌های کاتد و تغلیظ آغاز شده و اجرای پروژه بسیار مهم تولید کاتد توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در دستور کار است.
 
خرم، دو محور اشتغال جوانان و رشد اقتصادی را برای استان بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در این راستا هماهنگی‌های مطلوبی با استان دارد که امیدواریم با اتمام طرح‌های توسعه در دست اجرا، این مهم تحقق یابد.
 
وی بهره‌گیری از ظرفیت جوانان خوش‌فکر و نخبگان را برای ادامه حیات اقتصادی مجتمع مس سونگون بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: مجموعه‌های فنی و مهندسی در چنین بنگاه‌های اقتصادی نقش مهم و کلیدی ایفا می‌کنند.
 
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت معدن مس سونگون ورزقان به عنوان یک معدن استراتژیک در سطح جهانی، اظهار داشت: رعایت مسائل زیست‌محیطی، به حداقل رساندن دخل و تصرف در شرایط منطقه و نیز حفظ و احیای مراتع و مناطق جنگلی به عنوان یک اصل مهم باید از سوی مجتمع مس سونگون و شرکت ملی صنایع مس ایران مورد توجه قرار گیرد.
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) نیز در این بازدید، از انتقال تکنولوژی فرآوری مس به این مجتمع خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه، سالانه ۱۰۰ هزار تن مس کاتدی در مجتمع مس سونگون تولید می‌شود که قابلیت افزایش تا ۲۰۰ هزار تن را نیز خواهد داشت.
 
سردار سیدحسین هوش‌السادات جایگاه بی‌بدیل صنایع معدنی در اقتصاد مقاومتی را یادآور شد و گفت: ورود قرارگاه خاتم به پروژه‌های مس سونگون، در این راستا بوده است.