۱۱۴ هزار تن محصول صنعتی و معدنی طی هفت‌ماه از قم صادر شد
۱۱۴ هزار تن محصول صنعتی و معدنی طی هفت‌ماه از قم صادر شد

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا، محمود سیجانی،‌ بیان کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان مهرماه ۱۱۴ هزار تن محصول در بخش صنعت،‌ معدن و صنایع معدنی، بازرگانی، صنایع دستی و فرش دستباف به ارزش ۱۳۶ میلیون دلار به بازارهای هدف بین‌المللی صادر شد و این روند تا پایان سال افزایشی است.همچنین ۱۱۴ […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا، محمود سیجانی،‌ بیان کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان مهرماه ۱۱۴ هزار تن محصول در بخش صنعت،‌ معدن و صنایع معدنی، بازرگانی، صنایع دستی و فرش دستباف به ارزش ۱۳۶ میلیون دلار به بازارهای هدف بین‌المللی صادر شد و این روند تا پایان سال افزایشی است.همچنین ۱۱۴ هزار تن محصول صنعتی و معدنی طی هفت‌ماه از قم صادر شد.
وی افزود: اکنون بسیاری از صنعتگران استان درحوزه صادرات ورود پیدا کردند و تعداد زیادی از محصول‌های تولید شده در قم به دلیل کیفیت بالای ساخت و همچنین داشتن سایر ملاک‌های موفقیت در بازار، همچون طراحی جذاب به سایر کشورهای جهان صادر می‌شود.
سیجانی با اشاره به این که تولیدکنندگان استان افزایش بازارهای هدف صادراتی را در دستور کار خود دارند،‌ گفت: امروز کالاهای صادراتی تولید شده در قم علاوه بر بازار کشورهای همسایه در سایر بازارهای بین‌المللی نیز عرضه می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم تأکید کرد: تقویت صادرات در شرایط کنونی علاوه بر گسترش تولید و اشتغال، موجب تأمین ارز مورد نیاز کشور است به همین دلیل مسئولان استان، حمایت از صادرکنندگان را به عنوان راهبردی مهم در توسعه اقتصادی دنبال می‌کنند.
سیجانی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در کنار اهتمام به صادرات، صنعتگران قمی طی سال‌های گذشته در زمینه تأمین نیاز بازار داخلی نیز نقش بسیار مؤثری ایفا کردند و در حد توان خود اجازه ندادند تحریم‌های ظالمانه دشمنان موجب توقف تولید کالاهای مورد نیاز مردم شود.
شایان ذکر است حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی قم حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۶۰ هزار تَن فرصت اشتغال ایجاد شده‌است.