معدن طلا در میرجاوه سیستان و بلوچستان کشف شد
معدن طلا در میرجاوه سیستان و بلوچستان کشف شد

به گزارش کانی مگ، به نقل از تسنیم، محمودرضا رحمتیان اظهار داشت: بر اساس مطالعات اکتشافی انجام شده در محدوده کوه «بی بی مه» در منطقه جنوب شرق زاهدان در محدوده شهرستان میرجاوه یک معدن طلا با ذخیره شش میلیون و ۲۴۲ هزار تن کانسنگ طلا با عیار ۰۶/۱ گرم در تن کشف شد. معاون […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از تسنیم، محمودرضا رحمتیان اظهار داشت: بر اساس مطالعات اکتشافی انجام شده در محدوده کوه «بی بی مه» در منطقه جنوب شرق زاهدان در محدوده شهرستان میرجاوه یک معدن طلا با ذخیره شش میلیون و ۲۴۲ هزار تن کانسنگ طلا با عیار ۰۶/۱ گرم در تن کشف شد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان افزود: این ذخیره شامل دو بخش اکسیدی و سولفیدی بوده که میزان ذخیره سولفیدی کانسار پنج میلیون و ۹۶۲ هزار تن کانسنگ طلا با عیار متوسط ۱٫۰۶ گرم در تن و بخش اکسیدی به میزان ۲۸۰ هزار تن کانسنگ با عیار متوسط ۱٫۲۱ گرم در تن است.

وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری شرکت زنوبر ایرانیان در محدوده کانسار طلای بی بی مه، ۱۰۰ میلیارد ریال و با اشتغال ۲۵ نفر بوده است که پیش بینی می‌شود در صورت انجام مطالعات اکتشافی تکمیلی، ذخیره مذکور افزایش یابد؛ همچنین مطالعات اولیه مکان یابی برای احداث محل کارخانه فرآوری طلا و ارزیابی زیست محیطی توسط شرکت مذکور در حال انجام است.

به گزارش تسنیم، کانسنگ طلا سنگی حاوی ماده معدنی با ذرات ریز طلا است که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نبوده و زمانی که میزان آن به یک یا نیم گرم در هر تن برسد، با احداث کارخانه فرآوری قابلیت بهره‌برداری دارد.