تولید ۳۰ میلیون تن فولاد و انواع محصولات فولادی در ۷ ماهه امسال
تولید ۳۰ میلیون تن فولاد و انواع محصولات فولادی در ۷ ماهه امسال

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا،«مهدی صادقی‌نیارکی» در آیین افتتاح نهمین نمایشگاه ایران متافو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فولاد از افتخارات کشور است که هم نیاز داخلی را تامین و هم بخشی از ارز حاصل از صادرات آن نیاز سایر صنایع را رفع می‌کند. در ۷ ماهه امسال ۳۰میلیون تن فولاد و انواع محصولات […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا،«مهدی صادقی‌نیارکی» در آیین افتتاح نهمین نمایشگاه ایران متافو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فولاد از افتخارات کشور است که هم نیاز داخلی را تامین و هم بخشی از ارز حاصل از صادرات آن نیاز سایر صنایع را رفع می‌کند. در ۷ ماهه امسال ۳۰میلیون تن فولاد و انواع محصولات فولادی در کشور تولید شده است.

وی با بیان اینکه صنعت فولاد در سال جاری رشد قابل توجهی داشته است، خاطرنشان‌کرد: واحدهای مختلف در کشور نوآوری انجام داده‌اند و فولادهای آلیاژی و مقاطع طویل را برای مصارف خاص تولید کرده اند و همچنین انواع تولیدکنندگان ورق ماده اولیه سایر صنایع را تامین می‌کنند.

صادقی‌نیارکی با بیان اینکه عامل رشد کشورها، صنعت ساخت است، تاکید کرد: این بخش نیاز به مواد اولیه دارد، به همین دلیل زنجیره ارزش فولاد شکل گرفته است و طرح‌های آن به توسعه کشور در حوزه صنعت فولاد و صادرات غیر نفتی کمک می‌کند.

وی افزود: ایران در شرایطی قرار دارد که می‌تواند تجهیزات، ماشین‌آلات و لوازم‌خانگی صادر کند که همه این موارد به فولاد نیاز دارد که در کشور توسعه پیدا کرده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نمایشگاه محل به‌هم‌رسانی توانمندی‌ها و نیازمندی‌ها است، ادامه‌داد: در این رویدادها هیات‌های تجاری باید دعوت شوند تا سطح توان کشور دیده شود و در نهایت به عقد قرارداد منجر شود که در این صورت می‌تواند به توسعه تجارت کشور کمک کند.

به گزارش ایرنا، نهمین نمایشگاه بین‌المللی متالوژی ایران (فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری) آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه با مشارکت ۲۷۰ شرکت داخلی و ۲ شرکت خارجی آغاز به کار کرده است‌.

فعالان این عرصه تازه‌ترین محصولات و دستاوردهای خود را در زمینه متالوژی، فولاد، صنایع معدنی، فلزات غیرآهنی، ریخته‌گری، کوره‌های صنعتی، عملیات حرارتی و صنایع وابسته در معرض دید عموم گذاشته اند.

این نمایشگاه از ۱۴ تا ۱۷ آذرماه همه روزه از ساعت ۹تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر و با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی پذیرای بازدیدکنندگان است.