ورود دستگاه قضایی گیلان برای احیای معدن سنگرود رودبار
ورود دستگاه قضایی گیلان برای احیای معدن سنگرود رودبار

به گزارش کانی مگ، به نقل از مهر، سعید اخلاقی، با اشاره به اینکه ورود دستگاه قضا برای احیای دوباره معدن سنگرود، اظهار کرد: فعالیت این معدن از سال ۹۳ متوقف شده است. وی افزود: در سال‌های اخیر اقدامات متعددی برای واگذاری معدن به بخش خصوصی دارای صلاحیت و یا فعال سازی دوباره آن انجام شده […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از مهر، سعید اخلاقی، با اشاره به اینکه ورود دستگاه قضا برای احیای دوباره معدن سنگرود، اظهار کرد: فعالیت این معدن از سال ۹۳ متوقف شده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر اقدامات متعددی برای واگذاری معدن به بخش خصوصی دارای صلاحیت و یا فعال سازی دوباره آن انجام شده اما متأسفانه به دلایل مختلف موفقیت حاصل نشد.

معاون صنایع و معادن سازمان صمت گیلان اضافه کرد: در سال گذشته بر اساس رأی شورای عالی معادن مزایده‌ای برگزار و بعد از بررسی‌ها بر اساس شاخص‌های مالی و فنی یکی از شرکت‌های خصوصی حاضر در مزایده برای بهره برداری از معدن انتخاب شد.

وی با بیان اینکه بهره برداری معادن و تعیین تکلیف اموال و تجهیزات معادن دو مسئله مهم است، ادامه داد: طبق ماده ۲۱ در هر معدنی بعد از تعیین تکلیف بهره برداری از معدن در خصوص اموال و تجهیزات که باید برای ادامه عملیات معدن در آن استمرار داشته باشد بر اساس نظر کارشناسان دادگستری قیمت گذاری می‌شود.

اخلاقی با اشاره به اینکه در بخشی از این روند سازمان صمت مسئولیت مستقیمی ندارد، گفت: اختلاف نظرها میان بهره برداران جدید و قدیم به وجود آمده که این موضوع دغدغه و تبعاتی به دنبال داشته که با ورود دستگاه قضائی استان مورد بررسی قرار گرفت.