انتظاری در خبر فوری
انتظاری در خبر فوری

به گزارش کانی مگ، به نقل از خبرفوری، براساس حُکم ابراهیم طوسی، صاحب امتیاز خبرفوری و موافقت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از امروز، دکتر مصطفی انتظاری هروی به‌عنوان مدیرمسئول پایگاه خبری خبرفوری، جایگزین دکتر فاطمه محمدزاده شد. دکتر فاطمه محمدزاده که از سال ۹۶ مدیرمسئولی خبرفوری را برعهده داشت، دارای مدرک دکتری علوم […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از خبرفوری، براساس حُکم ابراهیم طوسی، صاحب امتیاز خبرفوری و موافقت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از امروز، دکتر مصطفی انتظاری هروی به‌عنوان مدیرمسئول پایگاه خبری خبرفوری، جایگزین دکتر فاطمه محمدزاده شد.

دکتر فاطمه محمدزاده که از سال ۹۶ مدیرمسئولی خبرفوری را برعهده داشت، دارای مدرک دکتری علوم سیاسی، از چهره‌های نام‌آشنای حوزه رسانه و صاحب اثر در حوزه روابط بین‌الملل است.

مصطفی انتظاری هروی، مدیرمسئول جدید خبرفوری دکتری علوم سیاسی داشته و مدرس دانشگاه است. او قریب به دو دهه سابقه فعالیت رسانه‌ای در رسانه‌های مختلف کشور دارد.

گفتنی است، مجموعه رسانه‌ای خبرفوری، بزرگترین رسانه خصوصی در فضای مجازی است که در بسترهای متکثر و متنوع رسانه‌ای خود، بیش از ۱۰میلیون مخاطب دارد و به زبانهای مختلف محتوای رسانه‌ای تولید کرده و نشر می‌دهد.

در ادامه یادداشت‌هایی از مدیران مسئول گذشته و جدید خبرفوری را می‌خوانید:

خبرفوری؛ الگوی جدید رسانه‌های نوین در کشور

به قلم دکتر فاطمه محمدزاده

رسانه تجربه زندگی به توان دو است، هر آنچه که زیسته ای در ابعاد وسیعتری به تو نشان میدهد، می توان زندگی را در نگاه مردم دید، با مشکلات آنان دسته و پنجه نرم کرد، پای درد و دل آنان نشست و برای رساندن صدای آنان به گوش مسئولان فریاد زد، فریادی که شاید گاهی تبعاتی را برای تو به بار آورد اما مهم رسالت رسانه و وظیفه خطیر اطلاع رسانی است.

امروز پس از ۱۶ سال فعالیت رسانه ای که ۱۰ سال آن در حوزه مدیریت رسانه ای سپری شد در ایستگاه آخر فعالیت رسانه ای ام، افتخار می کنم به گذشت ۶ سال مدیرمسئولی دررسانه مردمی خبرفوری، که امروز در ۷ سالگی اش یکی از رسانه های طراز اول در کشور محسوب می شود و خوشحالم که توانسته‌ام به سهم خود در ایجاد این جایگاه گامی هرچند کوچک بردارم.

در خبرفوری روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم تا این رسانه توانست به بلوغ و بالندگی برسد و امروز یکی از تاثیرگذارترین رسانه های کشور باشد. در ابتدای مسیر، کار رسانه داری خبرفوری با کمتر از ۵ نفر آغاز شد و قدم به قدم پیش رفت و امروز در اوج بالندگی اش خانواده ای بیش از ۲۰۰ نفر دارد. در کنار زیبایی‌های کار رسانه‌، دشواری هایی نیز بر ما حاکم می شد، دشواری هایی که مدیران مسئول به خوبی آن را درک می‌کنند، کسانی که مسئولیت حقوقی رسانه‌ها بر دوش شان است و باید در قبال اخبار منتشر شده پاسخگو باشند.

امروز نگاهی به سامانه ابلاغیه های قضایی ام (ثنا) انداختم از تعداد ابلاغیه های موجود در آن که بگذریم، هر کدام از آنها برگ زرینی بود در راستای مطالبه گری! گرچه شکایت افراد حقیقی و سازمان‌های حقوقی از خبرفوری که در تمامی آن ها به دلیل انتشار اخبار مورد شکایت قرار گرفته بودیم، کام ما را تلخ می کرد و لحظات دشواری را در کش و قوس دادگاه و گذراندن روال قانونی پرونده بر ما تحمیل می کرد اما به لطف خدا تا به امروز در هیچ پرونده ای خبرفوری به انتشار اخبار خلاف واقع متهم نشده و تمامی پرونده‌ها علیه آن مختومه شد.

با این حال سختی زیادی در این ایام بر ما تحمیل شد که در نبود آن می توانستیم با انرژی بیشتر به مطالبه گری از مسئولان بپردازیم اما هنوز تا رسیدن به مطلوب و شکل گیری فضای نقد رسانه ای در کشور فاصله داریم. از همین رو شاید بتوان گفت مدیریت یک رسانه در کنار افتخارات و مطالبه‌گری‌هایش برای مردم، سختی‌هایی هم دارد که شاید روزی برسد که توان تحمل آن سختی ها بر ما تاخت شود و ترجیح دهیم به دیگر جنبه‌ها و فرصت های زندگی توجه کنیم.

کناره گیری از مدیرمسئولی خبرفوری، که سالها در آن نفس کشیده ام و در کنار یک تیم حرفه ای زندگی کرده ام، گرچه برایم دشوار است اما زندگی جاریست و گاهی لازم است مسیرهای جدیدی را در سطوح دیگر تجربه کنیم‌. از صاحب امتیاز خبرفوری، ابراهیم طوسی به خاطر اعتماد و همراهی همیشگی اش سپاسگزارم و از تمامی همکارانم در مجموعه خبرفوری تشکر می کنم که با سخت کوشی، تعهد و خلاقیت به رشد این مجموعه کمک کردند. بی تردید خبرفوری در ایجاد الگوی جدید رسانه های نوین کشور نقش مهمی داشت و آینده روشنی برای آن می توان متصور شد. برای دکتر مصطفی انتظاری مدیر مسئول جدید خبرفوری آرزوی موفقیت دارم و خوشحالم که ایشان که در گذشته مدیرعامل خبرفوری بودند این مسئولیت را نیز برعهده می گیرند. به اهداف بلند این رسانه مردمی ایمان دارم و همیشه از طرفداران آن خواهم بود.

به آینده خوش آمدید…

به قلم دکتر مصطفی انتظاری هروی

در روزگاری که تصویر رسانه‌ای واقعیت‌ها، اهمیتی بیشتر از واقعیت پیدا کرده و رسانه‌ها نزدیک‌تر از همیشه، در دستان‌ مخاطبان جا خوش کرده‌اند، تلاش برای انتشار اخبار درست، با بیشترین سرعت، تبدیل به یک رسالت ناگزیر برای خبرنگاران در سرتاسر جهان شده است. خبرفوری که در حال حاضر به سه زبان و ویژه هشت کشور دنیا محتوای تولیدی و اقتباسی در اختیار میلیونها مخاطبان خود قرار می‌دهد، تلاش دارد تا سهمی در بر دوش گرفتن این رسالت عظیم داشته باشد. پذیرفتن مسئولیت صحت تک تک اخباری که در این مجموعه رسانه‌ای بزرگ و مستقل تولید و منتشر می‌شود، از عهده یک شخص خارج است، اما تکیه بر یک تیم حرفه‌ای، جوان، پُرکار و خلاق، این غیرممکن را ممکن می‌کند. خبرفوری همچون گذشته، به پشتوانه بزرگترین سرمایه خود، که اعتماد مخاطبان است، راه پُر فراز و نشیب اطلاع‌رسانی را با قدرت دنبال کرده و در رقابت با رسانه‌های بزرگ جهانی، برای اثرگذاری مطلوب بر افکارعمومی جهان همچنان تلاش می‌کند. آینده را افکار امروز ما می‌سازد و رسانه‌ها، به اندیشه‌های ما شکل می‌دهند؛ پس مفتخریم که سهم کوچکی از این آینده باشکوه داشته باشیم.