۲۵ میلیارد تومان حقوق معوق دولتی معادن در قزوین پیش بینی شده است
۲۵ میلیارد تومان حقوق معوق دولتی معادن در قزوین پیش بینی شده است

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، امیر خلیلیان، افزود: دیوان محاسبات استان در حقوق دولتی معادن برای ۲۰۷ معدن فعال و غیرفعال ورود کرده که موضوع بسیار مهمی است. وی با بیان اینکه معادن در حال بهره برداری استان قزوین ۱۶۲ مورد است،گفت: حقوق معوق دولتی این معادن ۲۵ میلیارد تومان در حالت […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، امیر خلیلیان، افزود: دیوان محاسبات استان در حقوق دولتی معادن برای ۲۰۷ معدن فعال و غیرفعال ورود کرده که موضوع بسیار مهمی است.

وی با بیان اینکه معادن در حال بهره برداری استان قزوین ۱۶۲ مورد است،گفت: حقوق معوق دولتی این معادن ۲۵ میلیارد تومان در حالت عادی پیش بینی شده است و باید برنامه ریزی و اقدام لازم برای دریافت آنها انجام شود.

این مسوول گفت: همچنین ۳۰ میلیارد تومان بدهی معوق معادن مربوط به برداشت های غیرمجاز سد خاکی نهب است که در خصوص قطعی بودن آن اختلافاتی میان دستگاه های اجرایی وجود دارد و در شورای معادن استان مطرح شده و باید تکلیف آن مشخص شود.

وی افزود: با احتساب این ۳۰ میلیارد تومان رقم معوقات دولتی معادن استان به ۵۵ میلیارد تومان می رسد که باید برای دریافت آنها ورود داشته باشیم و جدیت به خرج دهیم.

این مسوول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نصب یک دستگاه توامان قلبی – ریوی به نام اکمو در بخش جراحی قلب بیمارستان بوعلی، گفت: این دستگاه از محل تسهیلات بانک جهانی نصب شده و دستگاهی بسیار خاص و مهم است.

وی همچنین گفت: متاسفانه به رغم نصب این دستگاه که حدود چهار تا پنج میلیارد تومان قیمت آن است به دلیل فقدان تجهیزات جانبی حدود یکسال است که از آن استفاده نمی شود و بلااستفاده باقی مانده و حتما نیاز است که به این مساله نیز ورود داشته باشیم.

مدیرکل دیوان محاسبات استان قزوین در ادامه با اشاره به موضوع چاه های کشاورزی فرم یک (مجاز) در استان، گفت: قانونی در سال ۸۹ مصوب شد برای اینکه به این چاه ها مجوز داده شود که تعداد آنها در استان قزوین یک هزار و ۱۴۰ یا کمی بیشتر است که انتظار داریم اهتمام لازم برای ساماندهی آنها صورت گیرد و شرکت آب منطقه ای در مقابل مردم قرار داده نشود.

وی با بیان اینکه توسعه گلخانه ها در این زمینه بسیار مهم است،افزود: از دستگاه های اجرایی درخواست داریم حتما در توسعه گلخانه ها اهتمام لازم را داشته باشند چون در صرفه جویی منابع آبی بسیار مهم است.