معادن به جز تخریب جاده‌های روستایی هیچ سودی برای شهرستان هشترود ندارد
معادن به جز تخریب جاده‌های روستایی هیچ سودی برای شهرستان هشترود ندارد

به گزارش کانی مگ، به نقل از فارس، امین امینیان در جلسه رفع موانع تولید که با حضور سرمایه‌گذاران و محمد کلامی، معاون اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی تشکیل شد با بیان اینکه اکنون بیش از یک میلیون هشترودی در خارج از این شهرستان ساکن هستند، اظهار داشت: متاسفانه این شهرستان بالاترین نرخ بیکاری کشور و استان را دارد. وی […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از فارس، امین امینیان در جلسه رفع موانع تولید که با حضور سرمایه‌گذاران و محمد کلامی، معاون اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی تشکیل شد با بیان اینکه اکنون بیش از یک میلیون هشترودی در خارج از این شهرستان ساکن هستند، اظهار داشت: متاسفانه این شهرستان بالاترین نرخ بیکاری کشور و استان را دارد.

وی گفت: شهرستان هشترود با ۲۴.۳۲  نرخ بیکاری را دارد که از  میانگین استانی ۱۰ درصد و ۱۲ درصد از نرخ کشوری بالاست. 

امینیان به وجود سد سهند، آزادراه‌های پیامبر اعظم (ص)، هشترود مراغه، جاده ابریشم، جاده تمرچین عراق، جاذبه‌های توریستی و گردشگری از جمله قلعه باستانی ضحاک اشاره کرد و خواستار سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، آبزیان، تولیدی و خدماتی و توریستی را شد.

امینیان از راکد ماندن فازهای پایاب سد سهند انتقاد کرد و افزود: این سد در سال ۸۵ با ۱۶۵ میلیون متر مکعب ذخیره آب افتتاح شده اما هنوز فقط ۱۵۰۰ هکتار آن به پایان رسیده و ۵۵۰۰ هکتار  آن راکد مانده است.

فرماندار هشترود یادآور شد: ۸ درصد معادن استان هم در این شهرستان است اما متاسفانه معادن به جز تخریب جاده‌های روستایی هیچ سودی به این شهرستان نرسانده‌اند.

وی، خواستار  فرآوری معادن در این شهرستان شد و تصریح کرد: حداقل باید معادنی که راه‌های روستایی را تخریب می‌کنند، مجددا آنها را احیا کنند.

امینیان از توزیع ناعادلانه اعتبارات توازن منطقه‌ای انتقاد کرد و گفت: متاسفانه این اعتبارات درست و تخصصی مخصوصا برای شهرستان‌های کوچک و محروم توزیع نمی شود.