یک‌ هزار و ۲۵۴ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان مرکزی وصول شد
یک‌ هزار و ۲۵۴ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان مرکزی وصول شد

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، «سعید جعفری کرهرودی» افزود: ۱۸ پروانه بهره‌برداری با ذخیره قطعی ۹هزار و ۱۰۸ و  ۵۳۷ هزار تن ظرفیت استخراج امسال در استان مرکزی صادر شده است. وی ادامه داد: ۳۵۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در سال جاری از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی صورت گرفته که […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، «سعید جعفری کرهرودی» افزود: ۱۸ پروانه بهره‌برداری با ذخیره قطعی ۹هزار و ۱۰۸ و  ۵۳۷ هزار تن ظرفیت استخراج امسال در استان مرکزی صادر شده است.

وی ادامه داد: ۳۵۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در سال جاری از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی صورت گرفته که در این فرآیند ۹۴ فرصت اشتغال جدید ایجاد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه ۱۲ پروانه اکتشاف و ۱۳ گواهی کشف امسال در نقاط مختلف این استان صادر شده است، اظهار داشت: بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت معادن همراه با نظارت این سازمان در دستور کار قرار دارد.

جعفری بیان کرد: ۲۶۷ پروانه اکتشاف و ۲۴۹ گواهی کشف با میزان سرمایه‌گذاری بیش از هفت هزار و ۳۰۸ میلیارد ریال تا کنون در این استان صادر شده و چهار هزار و ۶۵۴ نفر نیز در این حوزه اشتغال دارند. 

 وی خاطرنشان کرد: ۳۶ نوع ماده معدنی از ذخایر قطعی استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن با ۱۰۰ فقره و سنگ لاشه ۹۸ فقره بوده و اغلب این معادن در شهرستان‌های محلات و ساوه و زرندیه مستقر هستند. 
 ۶۱۹ معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۶ میلیون ۴۰۰ هزار تن و ذخیره قطعی یک میلیون ۳۵۵ هزار تن با میزان سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۹۴ میلیارد ریال در استان مرکزی فعال است و چهار هزار و ۶۴۴ نفر نیز در این بخش به کار اشتغال دارند.