تعطیلی سنگ شکن معادن و کارخانه‌های آسفالت آبیک تا اطلاع ثانوی
تعطیلی سنگ شکن معادن و کارخانه‌های آسفالت آبیک تا اطلاع ثانوی

به گزارش کانی مگ، به نقل از مهر، شهرام احمدپور در حاشیه بازدید از معادن شمال شهرستان آبیک در جمع خبرنگاران آبیک اظهار کرد: طبق مصوبه کمیته هوای پاک استان قزوین، از امروز سنگ شکن معادن و کارخانه‌های آسفالت شهرستان آبیک و زنگ ورزش مدارس شهرستان هم تعطیل شده‌اند. وی افزود: گرچه میزان آلودگی هوا […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از مهر، شهرام احمدپور در حاشیه بازدید از معادن شمال شهرستان آبیک در جمع خبرنگاران آبیک اظهار کرد: طبق مصوبه کمیته هوای پاک استان قزوین، از امروز سنگ شکن معادن و کارخانه‌های آسفالت شهرستان آبیک و زنگ ورزش مدارس شهرستان هم تعطیل شده‌اند.

وی افزود: گرچه میزان آلودگی هوا امروز لحظه‌ای بالا بود اما مدارس شهرستان آبیک به دلیل اینکه شاخص آلودگی هوا خیلی بالا نبود و امتحانات حضوری بود، مدارس باز بوده است.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: سنگ شکن‌های معادن شهرستان آبیک به دلیل حاکم بودن وارونگی هوا، جو ناسالم و آلودگی زیاد، تعطیل شده‌اند که تاکید شده مسیر تردد کامیون‌ها در معادن آب پاشی شود.

احمدپور اضافه کرد: تا اطلاع ثانوی و بهبود هوای شهر و شهرستان آبیک، فعالیت کارخانه‌های آسفالت و سنگ شکن معادن تعطیل و متوقف شده است.

وی خاطرنشان کرد: طبق اعلام رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک شاخص ۲۴ ساعته هوای آبیک، ۱۵۷ بوده است.

این مسئول اذعان کرد: احتمال ایجاد جوی ناپایدار با ورود سامانه بارشی جدید تا ساعات پایانی شب به استان قزوین و شهرستان آبیک وجود دارد که با ورود این سامانه، شاهد هوای پاک و سالم در شهرستان خواهیم بود.

فرماندار شهرستان آبیک افزود: تردد خودروهای سنگین به شهرستان آبیک در مسیرهای ورودی و خروجی شهرستان طبق مصوبه دیروز کمیته هوای پاک استان قزوین ممنوع اعلام شده است.

احمدپور اضافه کرد: طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده و با بهبود کیفیت هوا وحاکم شدن شرایط جوی پاک در شهرستان آبیک، فعالیت کارخانه‌های آسفالت و سنگ شکن معادن می‌تواند از سر گرفته شود.

این مسئول از مردم شهرستان آبیک به ویژه بیماران قلبی و ریوی و کودکان و مادران باردار درخواست کرد با توجه به آلودگی هوا، از منزل خارج نشوند تا مشکلی برای آنان ایجاد نشود.