حفظ ۲۳ درصد افزایش تولید معدنی‌ها
حفظ ۲۳ درصد افزایش تولید معدنی‌ها

به گزارش کانی مگ به نقل از ایسنا، طبق آمار طی ۹ ماهه سال جاری، ۹ شرکت بزرگ تولیدکننده سنگ آهن ایران، ۲۸ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۲۵۶ تن گندله سنگ آهن تولید کرده‌اند که نسبت به ۲۳ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۴۲۲ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ درصد افزایش تولید […]

به گزارش کانی مگ به نقل از ایسنا، طبق آمار طی ۹ ماهه سال جاری، ۹ شرکت بزرگ تولیدکننده سنگ آهن ایران، ۲۸ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۲۵۶ تن گندله سنگ آهن تولید کرده‌اند که نسبت به ۲۳ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۴۲۲ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ درصد افزایش تولید را رقم زده‌اند.

از این میزان به ترتیب شرکت گل گهر ۹ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۵۱۰ تن، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه چهار میلیون و ۴۳۴ هزار و ۴۸۰ تن، صنایع معدنی فولاد سنگان سه میلیون و ۲۶۸ هزار و ۶۳۱ تن، چادرملو دو میلیون و ۷۶۴ هزار و ۶۳ تن، گهر زمین دو میلیون و ۶۴۴ هزار و ۸۹۵ تن، اپال پارسیان سنگان دو میلیون و ۵۳۸ هزار و ۹۰۲ تن، مرکزی دو میلیون و ۳۹۵ هزار و ۸۹۵ تن، صنعتی معدنی توسعه فراگیر سناباد ۹۳۹ هزار و ۳۰۲ تن و صبانور ۳۱۶ هزار و ۵۷۷ تن تولید گندله سنگ آهن داشته‌اند.

از سوی دیگر شرکت‌های بزرگ معدنی مذکور طی ۹ ماهه امسال در مجموع ۱۳ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۶۷ تن گندله به شرکت‌های دیگر ارسال کرده که نسبت به محصولی ارسال در مدت مشابه سال گذشته با میزان ارسال ۱۲ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۷۹۰ تن افزایش ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

طبق آمار، این شرکت‌ها در یک ماهه آذر۱۴۰۰، سه میلیون و ۲۶ هزار و ۴۶۴ تن گندله، تولید و یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۶۷۵ تن محصول، ارسال کرده‌اند. این میزان تولید و ارسال گندله نسبت به ۹ ماهه ۱۳۹۹، به ترتیب ۱۷ درصد (تولید) و ۱۴ درصد (ارسال) بیشتر شده است.

در آذرماه ۱۳۹۹، تولیدکنندگان بزرگ معدنی دو میلیون و ۵۹۷ هزار و ۵۰۵ تن تولید گندله و یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۱۲۶ تن ارسال گندله را در آمار خود ثبت کرده‌اند.