مردم منطقه در معدن مس کرور سهام‌دار می‌شوند
مردم منطقه در معدن مس کرور سهام‌دار می‌شوند

به گزارش کانی مگ، در آیین آغاز عملیات اجرایی معدن مس کرور افزود: معدن مس کرور یکی از بزرگترین معادن کشور با پیش‌بینی ذخیره ۵۰۰ میلیون تن است. وزیر صنعت، معدن و تجارت در این آیین از نمایندگان مجلس و شرکت ملی مس برای پیگیری این طرح قدردانی کرد و با بیان اینکه این کار را اولین […]

به گزارش کانی مگ، در آیین آغاز عملیات اجرایی معدن مس کرور افزود: معدن مس کرور یکی از بزرگترین معادن کشور با پیش‌بینی ذخیره ۵۰۰ میلیون تن است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این آیین از نمایندگان مجلس و شرکت ملی مس برای پیگیری این طرح قدردانی کرد و با بیان اینکه این کار را اولین بار در زابل شروع کردیم و یکی از شرایط مزایده این بود که بخشی از سهام تا ۴۰ درصد به مردم واگذار شود، افزود: در معدن کرور هم همین برنامه را اجرا کردیم و سهام به مردم منطقه واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدوارم هر چه سریع‌تر شاهد افتتاح کارخانه در منطقه باشیم، خاطرنشان کرد: شرکت ملی مس پیگیری کند تا اشتغال از مردم منطقه تأمین شود و عمده اشتغال این معدن از مردم منطقه باشد.

فاطمی‌امین گفت: خیلی خوشحالم در جمع شما مردم نجیب هستم و از نمایندگان مجلس و مدیرعامل شرکت ملی مس برای پیگیری این طرح قدردانی می‌کنم.

همچنین مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در حاشیه مراسم آغاز بهره‌برداری از معدن مس کرور عنبرآباد گفت: با راه‌اندازی این معدن ۳۰ هزار تن کنسانتره تولید خواهیم کرد.