صنعت فولاد، افتخار آذربایجان شرقی است
صنعت فولاد، افتخار آذربایجان شرقی است

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا،صابر پرنیان در دیدار با با انجمن فولاد استان، سرمایه‌گذاری در زیر ساخت‌های صنعت برق به منظور افزایش ظرفیت و تامین انرژی صنایع استان را امری ضروری دانست و اظهار کرد: صنعت فولاد استان در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته و باید با اقدامات حمایتی و به همت بخش خصوصی در […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا،صابر پرنیان در دیدار با با انجمن فولاد استان، سرمایه‌گذاری در زیر ساخت‌های صنعت برق به منظور افزایش ظرفیت و تامین انرژی صنایع استان را امری ضروری دانست و اظهار کرد: صنعت فولاد استان در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته و باید با اقدامات حمایتی و به همت بخش خصوصی در جهت تحرک بخشی و ارتقاء هر چه بیشتر این صنعت تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه تکمیل زنجیره‌ی تامین و ارزش در صنعت فولاد از مهمترین برنامه‌های صمت استان خواهد بود، ادامه داد: تمهیدات لازم در راستای آماده سازی بسترها فراهم شده و با فعال شدن معادن کوچک و استفاده از ظرفیت معادن استان‌های همجوار هم می توانیم بخشی از مواد اولیه مورد نیاز واحدهای فولادی را تامین کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی بر رفع موانع و چالش‌های پیش روی حوزه فولاد به‌عنوان صنعت مادر به‌ویژه در تامین و تثبیت برق و گاز تاکید کرد و گفت: در تعامل جدی با مقامات ملی و استانی مساله تامین برق مورد نیاز این صنعت پیگیری خواهد شد.

وی بر احصاء دقیق مسائل حوزه فولاد به منظور بررسی در نشست‌های مشترک آتی با مدیران وزارت صمت و مسئولین استانی و همچنین ارائه راهکارها و پیشنهادات سازنده در جهت توسعه‌ی هرچه بیشتر صنایع فولادی استان تاکید کرد.

گفتنی است؛ مسائل گمرکی و صادراتی، مواد اولیه، انرژی ( برق و گاز )، بورس کالا، سامانه بهین یاب از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، در ادامه این دیدار مدیران و اعضای انجمن فولاد استان ضمن تبریک انتصاب پرنیان به عنوان رئیس سازمان صمت استان، برای او در این مسئولیت آرزوی توفیق کرده و به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون رفع موانع تولید در صنایع فولاد پرداختند.