پایتخت نمک ایران چقدر تا تهران فاصله دارد؟
پایتخت نمک ایران چقدر تا تهران فاصله دارد؟

به گزارش کانی مگ به نقل از برنا، یکی از جاذبه‌های گردشگری گرمسار، معادن نمک این شهر است. گرمسار ۲۷ معدن نمک دارد که یکی از جذاب‌ترین‌های آن، معدن نمک کوهدشت کهن نام دارد. معدن نمک کوهدشت کهن یک جاذبه‌ طبیعی متفاوت و بی‌نظیر است که سالانه گردشگرانی را از نقاط مختلف ایران به سمت خود جذب می‌کند. تماشای دیواره‎ های سفید تونل […]

به گزارش کانی مگ به نقل از برنا، یکی از جاذبه‌های گردشگری گرمسار، معادن نمک این شهر است. گرمسار ۲۷ معدن نمک دارد که یکی از جذاب‌ترین‌های آن، معدن نمک کوهدشت کهن نام دارد.

معدن نمک کوهدشت کهن یک جاذبه‌ طبیعی متفاوت و بی‌نظیر است که سالانه گردشگرانی را از نقاط مختلف ایران به سمت خود جذب می‌کند.

تماشای دیواره‎ های سفید تونل نمکی، کوه‌های رنگارنگ نمک و حوضچه‌های سبزرنگی که در اطراف معدن دیده می‌شوند، از جمله جذابیت‌های معادن نمک هستند.

بخشی از نمک استخراج شده از این معادن مصرف خوراکی دارند و درصد خلوص آن‌ها بین ۹۸ تا ۹۹ درصد است. البته این معادن دارای نمک های نامرغوب نیز هستند که معمولاً برای پیشگیری از یخ‌زدگی جاده‌ها در فصل زمستان استفاده می‌شوند.

برای بازدید از تونل نمک گرمسار و ورود به جاده‌های معدن نمک به مجوز راهنمایی و رانندگی نیاز است.

بهتر است این نکته را به خاطر داشته باشید که کف تونل نمک گرمسار از نمک پوشیده شده است. این امر باعث شده است کف آن همیشه لغزنده باشد از این رو باید با احتیاط گام بردارید. تا حد امکان از کناره‌های تونل نمک گرمسار عبور کنید. اگر قصد سفر به معادن نمک گرمسار را دارید، همراه داشتن جی پی اس و یا راهنما فراموش نشود.