افتتاح ۱۰ واحد صنعتی، معدنی و زیرساختی در آذربایجان غربی
افتتاح ۱۰ واحد صنعتی، معدنی و زیرساختی در آذربایجان غربی

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا، غلامرضا بابایی، گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر ۱۰ واحد صنعتی، معدنی و زیرساختی در استان بصورت نمادین با حضور مسئولان کشوری، استانی و محلی افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت. وی افزود: طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۱۹۵ واحد صنعتی […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا، غلامرضا بابایی، گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر ۱۰ واحد صنعتی، معدنی و زیرساختی در استان بصورت نمادین با حضور مسئولان کشوری، استانی و محلی افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وی افزود: طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۱۹۵ واحد صنعتی با حجم سرمایه گزاری بیش از ۲۸ هزار و ۸۸۹ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفته و وارد مدار تولید شداند که با بهره برداری از این واحدهای تولیدی صنعتی زمینه اشتغال مستقیم برای ۲ هزار و ۸۷۱ نفر فراهم شده است.

بابایی تصریح کرد: امسال در حوزه صنایع به لحاظ صدور پروانه بهره برداری ایجادی و یا توسعه واحدهای صنعتی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بیش از ۲۴ درصد افزایش داشتیم و از لحاظ حجم سرمایه گذاری نزدیک به ۱۲۰ درصد و در حوزه اشتغالزایی بیش از ۱۴ درصد افزایش را شاهد بودیم.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه ۲ هزار ۹۱ فقره جواز تأسیس و توسعه با حجم سرمایه گذاری ۷۷۰ هزار و ۱۶۱ میلیارد ریال و با پیش بینی ایجاد اشتغال مستقیم برای ۴۶ هزار و ۳۳ نفر صادر شده است.

بابایی خاطر نشان کرد: در زمینه صدور جواز تأسیس و توسعه طی ۱۰ ماهه نخست امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته به لحاظ صدور جواز بیش از ۵۷ درصد، از لحاظ حجم سرمایه گذاری انجام شده بیش از ۶۷۶ درصد و به لحاظ ایجاد اشتغال نزدیک به ۶۸ درصد افزایش را شاهد بودیم.

رییس سازمان صمت آذربایجان غربی بیان کرد: در دهه فجر امسال برای اولین بار در استان و در شهرستان بوکان واحد فرآوری کنسانتره سنگ آهن با ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن کنسانتره آهن برای جلوگیری از خام فروشی این ماده معدنی افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که با فعالیت این واحد علاوه بر ایجاد ارزش افزوده برای مواد معدنی استان واحد مذکور موتور محرکی برای فعال سازی معادن آهن راکد در استان نیز محسوب خواهد شد.