معادن از طریق مزایده واگذار می‌شوند
معادن از طریق مزایده واگذار می‌شوند

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، در ادامه جلسه علنی روز شنبه(۷اسفند) مجلس شورای اسلامی، بندهای «ز» و «ط» تبصره ۷ بودجه ۱۴۰۱ در بخش درآمدی را تصویب شد. بر اساس بند ز تبصره ۷، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجاز به مولد سازی اموال و دارایی های غیر منقول و همچنین تغییر […]

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایرنا، در ادامه جلسه علنی روز شنبه(۷اسفند) مجلس شورای اسلامی، بندهای «ز» و «ط» تبصره ۷ بودجه ۱۴۰۱ در بخش درآمدی را تصویب شد.

بر اساس بند ز تبصره ۷، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجاز به مولد سازی اموال و دارایی های غیر منقول و همچنین تغییر کاربری و فروش اموال غیر منقول مازاد خود و دستگاههای تابعه تا سقف یکصد هزار میلیارد (۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال است.

نمایندگان همچنین بند ط  تبصره ۷ را  به شرح زیر تصویب کردند:

۱- وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است نسبت به واگذاری مجوزها و معادن از طریق مزایده عمومی و با احراز صلاحیت فنی و مالی متقاضیان اقدام نماید.

۲- هرگونه نقل و انتقال دارایی از شرکتهای سهامی عام طرح(پروژه)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری غیرمستقیم و یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعم از طرح(پروژه)، زمین و ساختمان، املاک و مستغلات از پرداخت مشمول مالیات نقل و انتقال با نرخ صفر است.