رکورد تازه‌ای از چادرملو/ افزایش تولید به ۲ و نیم میلیون تن در دو سال گذشته
رکورد تازه‌ای از چادرملو/ افزایش تولید به ۲ و نیم میلیون تن در دو سال گذشته
به گفته مدیر مجتمع معدنی چادرملو،با وجود گذشت بیش از ۲۰ سال از فعالیت واحدهای فرآوری سنگ آهن در این مجتمع، ظرف ۲ سال ۲ و نیم میلیون تن افزایش تولید در ۵ خط فعال داشته است که رکوردی تازه‌ای میان واحدهای مشابه است.

به گزارش کانی مگ، شاه کرمی جانشین مدیر مجتمع معدنی چادرملو در بازدید خبرنگاران رسانه‌های کشور از مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو ضمن تشریح نقش و جایگاه معدن چادرملو در تامین مواد اولیه واحدهای فولاد سازی کشور، گفت:آنچه که در سال گذشته در مجتمع معدنی چادرملو روی داد، اتفاقی کم نظیر در راندمان تولید بود.

وی افزود: با وجود گذشت بیش از ۲۰ سال از فعالیت واحدهای فرآوری سنگ آهن در این مجتمع، ظرف ۲ سال ۲ و نیم میلیون تن افزایش تولید در ۵ خط فعال داشته‌ایم که رکوردی بی‌نظیری در میان واحدهای مشابه است.

وی در ادامه تصریح کرد: این موفقیت مرهون تلاش بی وقفه کارکنان و کارگران سخت کوش معدن و حمایت‌های بی دریغ و انگیزه بخشی مدیر عامل محترم بوده است.

استخراج حداقل ۱۶۰ هزار تن سنگ آهن و باطله در روز

در ادامه بازدید خبرنگاران رسانه‌های گروهی کشور از مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو، غلامرضا صحرایی مدیر معدن سنگ آهن چادرملو ضمن خوش آمدگویی به فعالان عرصه رسانه، گفت: در حال حاضر ما در توده شمالی و جنوبی استخراج داریم و معدن در سه شیف کار می‌کند و در این رویکرد کاری ما روزانه حداقل ۱۶۰ هزار تن سنگ آهن و باطله استخراج می‌کنیم که حدود ۵ میلیون تن در ماه است و ما برنامه داریم که امسال مجموع استخراج سنگ آهن و باطله برداری را به حدود ۶۱ میلیون تن برسانیم.

معدنکاری هوشمند در چادرملو

صحرایی با اشاره به مکانیزه بودن معدن چادرملو و نزدیک بود سطح استاندارهای آن به معادن بزرگ دنیا، عنوان کرد: تمام تجهیزات ما به سیستم هوشمند معدنکاری مجهز است که یک شرکت دانش بنیان دیسپچینگ آن را اجرا کرده و تمام دستگاه های ما در اتاق کنترل مانیتور می شوند و مانتیورینگ تمام تجهیزات از نظر حمل بار، نوع بار کیفیت بار، ایمنی دستگاه ها و تجهیزات حتی سرویس نگهداری دستگاه ها به صورت لحظه ای و گزارش های ماهیانه و سالیانه ثبت و به مدیرت ها اعلام می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر ما به دنبال اکتشافات تکمیلی در معادن اطراف چادرملو هستیم تا بتوانیم ذخیره و عمر معدن را افزایش دهیم از این رو در حال حاضر شرکت چادرملو اقدام به تهیه ۸ دستگاه حفاری عمیق تا ۲۵۰۰ متر نموده است که ۶ دستگاه آن هم اکنون در فعالیت هستند . تا بتوانیم اکتشافات تکمیلی را در جهت افزایش ذخیره معدن و همچنین ذخایر جدید را شناسایی کنیم.

صحرایی تاکید کرد: ما در شرکت همچنین از معادن اطراف سنگ هایی که مناسب و باکیفیت باشند را خریداری می‌کنیم تا بتوانیم ریکاوری خوبی داشته باشیم از این رو دنبال این هستیم تا با توجه به هزینه های صورت گرفته در این مجموعه بتوانیم در پایداری و افزایش عمر معدن اقدامات مهمی را انجام دهیم.

تلاش‌ها برای دست یابی به دخایر بیشتر چادرملو ادامه دارد

صحرایی با بیان اینکه ذخیره فعلی معدن چادرملو حدود ۲ تا ۳ سال دیگر جوابگو است اظهار کرد: انشاالله با راه‌اندازی معدن D19 تا سال ۱۴۰۳ به ذخایر بیشتری دست پیدا کنیم.

گفتنی است بازدید خبرنگاران از مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو در قالب چهارمین مرحله سلسله بازدیدهای میدانی «راهیان پیشرفت» از واحدهای صنعتی و معدنی کشور به همت مرکز ارتباطات وزارت صمت صورت گرفت.