گفت‌و‌گوی فولادکاران ایران و لهستان
گفت‌و‌گوی فولادکاران ایران و لهستان
اعضای یک هیات تجاری از اتاق بازرگانی سیلسیای لهستان با حضور در اتاق تهران با فعالان صنعت فولاد کشور دیدار و برای تامین محصولات فولادی مورد نیاز خود و کشورهای اطراف از ایران گفت‌وگو کردند.

به گزارش کانی مگ،جلسه دیدار و گفت‌و‌گوی یک هیات تجاری اتاق بازرگانی سیلسیا از لهستان به سرپرستی رئیس این اتاق، با فعالان بخش‌خصوصی کشور، روز دوشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد. اعضای هیات تجاری لهستان، جمعی از صاحبان شرکت‌های تولیدکننده یا تاجران محصولات فولادی بودند که در این جلسه، با تولیدکنندگان و بازرگانان تولیدات فولادی کشورمان به گفت‌و‌گو و مذاکره نشستند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، اعضای هیات تجاری اتاق بازرگانی سیلسیای لهستان در این ملاقات در حالی پیرامون تامین محصولات فولادی از ایران با همتایان خود به مذاکره پرداختند که پس از درگیری‌های نظامی چند ماه گذشته میان اوکراین و روسیه، خرید و تامین این محصولات از این دو کشور تقریباً غیرممکن شده‌است. از این رو، نمایندگان صنعت فولاد لهستان اظهار امیدواری کردند که بتوانند طی سفر اخیر خود به تهران و گفت‌و‌گو با شرکت‌های ایرانی، نیازهای خود و البته دیگر کشورهای همسایه لهستان را از طریق ایران برآورده کنند.

به گفته مدیر یکی از شرکت‌های لهستانی حاضر در این جلسه، طی چند ماه گذشته و با تشدید مناقشه نظامی میان اوکراین و روسیه و تحریم مسکو از سوی دولت‌های غربی، صادرات محصولات فولادی از اوکراین و روسیه متوقف شده و کشورهای خریدار و نیازمند به این محصولات، در جست‌وجوی تامین‌کننده جایگزین برای خرید فرآورده‌های فولادی هستند. این بازرگان لهستانی تاکید کرد که بخش بزرگی از شرکت‌های تولیدکننده و توزیع‌کننده محصولات فولادی در لهستان، توجه خود را به تامین این فرآورده‌ها از ایران برای یک دوره بلندمدت، معطوف کرده‌اند.

در این دیدار حسام‌الدین حلاج، معاون بین‌الملل اتاق تهران، به همراه رحیم بنامولایی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و لهستان، در سخنانی به آمادگی اتاق بازرگانی برای کمک به توسعه روابط و همکاری‌ها میان بنگاه‌های ایرانی و لهستانی اشاره کردند و سپس، مدیران و نمایندگان شرکت‌های دو کشور به طور مستقیم درباره چگونگی همکاری‌های خود به گفت‌و‌گو نشستند.