ناسایی ۲۴ محدوده معدنی امید بخش در پهنه سونگون ـ تکاب
ناسایی ۲۴ محدوده معدنی امید بخش در پهنه سونگون ـ تکاب
سرپرست معاونت امور معادن و فراوری مواد معدنی اداره کل صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی اظهار کرد: با پایان یافتن مرحله مطالعاتی پهنه سونگون _ تکاب ۲۴ محدوده اکتشافی امید بخش در این پهنه شناسایی شده است.

به گزارش کانی مگ، به نقل از ایسنا،جلال دسترنج با بیان اینکه با پایان یافتن مرحله مطالعاتی پهنه سونگون _ تکاب ۲۴ محدوده اکتشافی امید بخش در این پهنه شناسایی شده است، افزود: نتیجه حاصل از مطالعات مقدماتی این پهنه شناسایی ۲۴ محدوده اکتشافی به مساحت۴۶.۴۲۴ کیلومتر مربع می باشد که با پایان مرحله مقدماتی، مرحله مطالعات تکمیلی این محدوده ها در سال های آینده آغاز خواهد شد.

دسترنج اضافه کرد: با توجه به تفاهم نامه بین اداره کل صمت و سازمان ایمیدرو مقرر شده است که برای بهره برداری و فرآوری از این محدوده های اکتشافی در استان بیش از هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط ایمیدرو صورت پذیرد.

سرپرست معاونت امور معادن و فراوری مواد معدنی اداره کل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان خاطرنشان کرد: عمده مواد معدنی شناسایی شده در این پهنه: طلا، نقره، آنتیوان، آهن، خاک نسوز، بوکسیت،لاتریت، باریت، سرب و روی می باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صمت استان، دسترنج عنوان کرد: با توجه به تفاهم نامه های منعقد شده بین استان آذربایجان غربی و سازمان ایمیدرو مقرر شده است علاوه بر سرمایه گذاری از سوی ایمیدرو در محدوده های اکتشافی استان در زمینه ایجاد واحدهای فرآوری مواد معدنی بخصوص ۲ واحد سنگبری بزرگ مقیاس، خاک نسوز و دیگر واحدهای مورد نیاز استان نیز با سرمایه گذاری۶۰۰۰میلیاردی از سوی ایمیدرو جهت جلوگیری از خروج مواد معدنی بصورت خام از استان صورت گیرد.