کانی‌مگ، رسانه زیست‌بوم نوآوری معدن و صنایع معدنی، بستری تخصصی است که ضمن ترویج فرهنگ به‌کارگیری فناوری‌های نوین در بخش معدن و صنایع معدنی، به ارائه آموزش‌های کارآفرینی متناسب با نیاز فعالان بخش معدن می‌پردازد.

از جمله اهداف کانی‌مگ، هم‌افزایی میان شاخه‌های گوناگون علمی با مهندسی معدن و هم‌رسانی میان سرمایه‌گذاران و فناوران است که سبب توسعۀ فعالیت‌های دانش‌بنیان معدنی و ایجاد فرصت‌های جدید کارآفرینی در این بخش می‌گردد.
کانی مگ با تمرکز بر روی تولید محتوا در زمینه نوآوری در صنعت معدن در تلاش است جدیدترین اخبار، گزارش‌ها، مقالات را در اختیار مخاطبان قرار دهد.
همچنین تلاش می‌شود تا انعکاس نظرات نمایندگان مجلس، کارشناسان حوزه معدن و صنایع معدنی، اساتید دانشگاه،فعالان بخش خصوصی، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌های معدنی و نوآوران صنعت مسیر تازه‌ای را پیش روی فعالان معدنی و فعالان حوزه نوآوری در کشور قرار دهد.
مهمترین سرویس‌های خبری کانی مگ عبارتند از:
مجلس، قوانین و چالش‌ها، بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها، تکنولوژی‌ و فناوری، نوآوری در معادن، صنایع معدنی، فعالان معدنی، محیط زیست، توسعه پایدار، کسب و کار و کارآفرینی، اقتصاد درون‌زا، اقتصاد مقاومتی

تحریریه: فهیمه اکبری صحت، زهرا ترابی، محمد آیتی، ملیکا علاءالدینی،جعفر گودرزی، محمد قهرمانی کوشان، عاطفه عبدالهی، یسنا قاسمی، مایده شیرپور

کانی‌مگ به‌عنوان پایگاه علمی و رسانه زیست‌بوم نوآوری معدن و صنایع معدنی، آمادگی دارد تا با همه بازیگران این زیست‌بوم از جمله استارت‌آپ‌ها، شتابدهنده‌ها، مراکز رشد، شرکت‌های دانش‌بینان و همه شرکت‌های فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی همکاری نماید.

از جمله خدمات کانی‌مگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برگزاری رویدادهای هم‌رسانی و ترویج کارآفرینی در بخش معدن
  • تهیه گزارش‌های خبری و مستندسازی از پروژه‌های معدنی و صنعتی
  • ارائه مشاوره و آموزش‌های کارآفرینی و کسب‌وکار به فعالان بخش معدن
  • ارائه خدمات تبلیغاتی و برندینگ به بازیگران زیست‌بوم نوآوری بخش معدن